SC-7-1500R-H Kitchen Tidy Cabinet With Right Sink
Zoom the image with the mouse
No reviews yet Write a Review
Product Code: SC-7-1500R-H
Availability: Limited stock. Please contact us for availability of this item.
Shipping: Calculated at Checkout
Sale 32%
Price match guarantee icon
Shift Pay in Installments logo
Great for open kitchens
Right Sink
1500 mm wide
ALL STAINLESS STEEL KITCHEN TIDY CABINET WITH SINK DOORS & DRAWERS
Key Features:
• 700 mm deep × 900 mm high + 150 mm splashback
• Punched bowls
• Bowl size 450mmW×450D×300H
• 90 mm Ø drain hole
• pre-assembled with all welded joins
• Top & Frame:  1.2 mm; SUS304 grade (18/8); Hairline finish
• Doors & drawers are 0.9 mm
Warranty: 2 Years Parts Only
N.B Images are for illustrative purposes only. Specifications are subject to change without notice.
Hurry! Only left
  • Verified by Visa
  • Mastercard SecureCode
Great for open kitchens
Right Sink
1500 mm wide
Key Features:
• Punched bowls
• Bowl size 450mmW×450D×300H
• 90 mm Ø drain hole
• Doors & drawers are 0.9 mm