Modular System Single Tier Workbench Overshelf - WBO1-1200
Zoom the image with the mouse
No reviews yet Write a Review
Product Code: WBO1-1200
Shipping: Calculated at Checkout
Sale 32%
An easy way to add shelving and storage space, simply place and fasten to an existing benchtop!
Key Features:
  • All Stainless Steel Single Tier Workbench Over shelf
  • 1200mm wide x 300 mm D × 450 mm H
  • Material: 1.2 mm material; SUS304 (18/8); Hairline finish
  • Max weight load: 45kg
  • Specially designed for quick & simple assembly
  • Comes with instruction manual & tools
  • Supplied flat-packed for ease of transport
Warranty: 2 Years Parts only
N.B Image is for illustrative purposes only. Specifications are subject to change without notice.
Hurry! Only left
  • Verified by Visa
  • Mastercard SecureCode
Key Features: