FED-X Salad Bench with Stainless Steel Lid - XVRX1200/380S
No reviews yet Write a Review
Product Code: XVRX1200/380S
Shipping: Calculated at Checkout
Sale 25%
Price match guarantee icon
Shift Pay in Installments logo
[GLOBAL_MSG]
Key Features:
  • Net Volume: 4*GN1/3L
  • Max Ambient Temperature: 38℃, 60%RH
  • Cooling System: Static cooling
  • Temperature Range: +2~+8°C
  • Compressor: Donper
  • Controller: Dixell
  • Stainless steel interior and exterior
  • Heavy-duty condenser fans
  • Angled pan positions
  • Maximum pan depth: 150mm
  • Pan divider included
  • Pans are not included
Dimensions: 1200mm W x 395 D x 281 H
Net Weight (Kg): 24
Power: 240V; 50V; 10A; 110W
N.B Images are for illustrative purposes only. Specifications are subject to change without notice.
Hurry! Only left
  • Verified by Visa
  • Mastercard SecureCode
[GLOBAL_MSG]
Key Features:
  • Net Volume: 4*GN1/3L
  • Temperature Range: +2~+8°C
  • Compressor: Donper
  • Controller: Dixell
  • Heavy-duty condenser fans
  • Angled pan positions
  • Maximum pan depth: 150mm
  • Pan divider included
  • Pans are not included
Net Weight (Kg): 24
Power: 240V; 50V; 10A; 110W