FED-X Salad Bench with Stainless Steel Lid - XVRX1500/380S
No reviews yet Write a Review
Product Code: XVRX1500/380S
Shipping: Calculated at Checkout
Sale 25%
Price match guarantee icon
Shift Pay in Installments logo
[GLOBAL_MSG]
Key Features:
  • Net Capacity: 6 x 1/3GN
  • Cooling System: Static cooling
  • Temperature range: +2~+8°C
  • Compressor: Donper
  • Controller: Dixell
  • Ambient Temperature: 38°C
  • Relative Humidity: 60%
  • Stainless steel interior and exterior
  • Stainless steel lid
  • Heavy duty condenser fans
  • Angled pan positions
  • Maximum pan depth: 150mm
  • Pan divider included
  • Pans are not included, please ask us for a quote
Dimensions: 1500mm Width x 395 D x 281 H
Net Weight (Kg): 28
Power: 240V; 50V; 10A; 110W
N.B Images are for illustrative purposes only. Specifications are subject to change without notice.
Hurry! Only left
  • Verified by Visa
  • Mastercard SecureCode
[GLOBAL_MSG]
Key Features:
  • Net Capacity: 6 x 1/3GN
  • Temperature range: +2~+8°C
  • Compressor: Donper
  • Controller: Dixell
  • Ambient Temperature: 38°C
  • Relative Humidity: 60%
  • Stainless steel lid
  • Heavy duty condenser fans
  • Angled pan positions
  • Maximum pan depth: 150mm
  • Pan divider included
Net Weight (Kg): 28
Power: 240V; 50V; 10A; 110W